Warsztaty w Nadleśnictwie Głęboki Bród

4


23 października 2014 roku odbyły się pierwsze warsztaty dotyczące gatunku głuszca i realizowanego projektu LIFE „Czynna ochrona nizinnych populacji głuszca na terenie Borów Dolnośląskich i Puszczy Augustowskiej", skierowane do grup zawodowych ściśle związanych z pracą w lesie.

W warsztatach wzięło udział ponad 30 osób - pracowników Nadleśnictwa Pomorze i Zakładów Usług Leśnych operujących na tym obszarze.
 


1 2 3Uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć głuszce w Zachowawczej Hodowli Głuszca prowadzonej przez Nadleśnictwo Głęboki Bród, poznać tajniki hodowli tych pięknych ptaków i następnie wysłuchać informacji o samym gatunku i realizowanym projekcie LIFE. Celem spotkania było również zachęcenie osób pracujących w lesie do zbierania bezpośrednich obserwacji głuszców w Puszczy Augustowskiej i przekazywania ich do Nadleśnictwa zarówno w formie karty obserwacji, jak również przesyłając SMS-em lub MMS-em na numer telefonu 691 197 197.

Prosimy wszystkich szczęśliwców, którzy spotkają tego pięknego ptaka w lesie, o informowanie nas o tym fakcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub nr telefonu 691 197 197.


Materiały do pobrania
Karta obserwacji


Zdjęcia i tekst: Dorota Ławreszuk, Tomasz Wojdacki

 

Głęboki Bród

 

In english